מי עושה כלים היום?​

אם אתם נמצאים במטבח מוסדי או מקצועי השאלה הזו לא רלוונטית. מדיחי כלים תעשייתיים עושים עבורכם את העבודה באופן נוח, פשוט, יעיל, מהיר וחסכוני.

 

דמיינו את סדר העבודה במטבחים מוסדיים ומקצועיים ללא מדיחי כלים תעשייתיים שיסייעו בשטיפה איכותית ויעילה של הכלים השונים בהם מגישים מזון. בין אם מדובר בבית קפה, בבית מלון, במסעדות או בכל מקום אחר בו מגישים אוכל לקהל רב של סועדים, הצורך בשטיפת כלים מהירה הוא חלק בלתי נפרד מהפעילות במקום.

מדיחי כלים תעשייתיים הם האפשרות הנוחה והחסכונית ביותר להתמודד עם הצטברות שוטפת וקבועה של כלים בהיקפים גדולים. שימוש במדיחים כאלה מאפשר שליטה במידת היעילות של הפעילות המתבצעת במטבח. שטיפת כלים היא אמנם רק מרכיב אחד ברשימת הפעילויות המתבצעות במטבח, אך כל מרכיב שאינו מתבצע כשורה וביעילות, עלול לפגוע בתפקוד התקין של המטבח ובהמשך לכך, גם בהצלחת בית העסק.

השימוש במדיחי כלים תעשייתיים מאפשר חיסכון בהוצאות השוטפות של בית העסק, מעצם העובדה שהוא מבטל את הצורך בעובדים רבים שישטפו כלים ומשחררת את ידיהם לביצוע פעולות אחרות, הדורשות תשומת לב ועדינות.

בנוסף, על מנת לעמוד בתנאי התברואה של משרד הבריאות, יש צורך בנקיטת צעדים למניעה של בעיות שונות שנגרמות כתוצאה מניקיון לא מספיק של הכלים ולהצטברות חיידקים. מדיחי כלים תעשייתיים מאפשרים חיטוי באמצעות שטיפה בטמפרטורות גבוהות ובאופן המונע בלאי גבוה של הכלים. יש לציין , כי רוב מדיחי הכלים המיועדים לשימוש כבד בענף המזון מציעים טכנולוגיות מתקדמות ומאפיינים שחוסכים בחשמל ובמים.​

מי עושה כלים היום?

053-6114465